Olvasási idő: 5 perc
Szerző: Hajtman Gábor
A magyar jégkorong-válogatott először 2008-ban jutott fel a legjobbak közé, azóta többször is nagyon közel jártak ahhoz, hogy megismételjék a szapporói csodát. Cikkünkben négy drámai mérkőzést is kiemelünk, amelyeken ugyan jól játszottunk, de végül a kedvezőtlen végjáték után alulmaradtunk. Megemlítjük továbbá a Kanada elleni A-csoportos találkozót, ami kicsit kilóg a többi közül, mert bár a legnagyobb vereség ekkor érte a válogatottat, mégis büszke volt mindenki a csapatra.
Kövesd közösségi oldalainkat, ahol további érdekességeket osztunk meg.
Facebook és Instagram
Magyarország – Kanada 0:9 (2009, A-csoportos világbajnokság)
2009-ben egy csoportba kerültünk a világ egyik legjobb válogatottjával, Kanadával. A magyar szurkolók óriási hangulatot varázsoltak a lelátókon, szinte teltház volt. Ez tulajdonképpen egy ünnepnek ért fel az embereknek, így az eredmény nem is számított annyira. Tudtuk, hogy kikapunk, de a fiúk ennak ellenére hősiesen küzdöttek. Olyan játékosok ellen játszottak a magyarok, mint Jason Spezza, Shea Weber, vagy Shane Doan. Pokoli nehéz volt minden egyes perc, hiszen a kanadaiak mintha mindig emberelőnyben játszottak volna. A végeredmény 9-0 lett, megtiszteltek minket azzal, hogy nem lőnek nekünk 10 gólt. A mérkőzés legszebb momentuma mégis az volt, ahogy a kilencedik találat után is rendületlenül szurkoltak a kilátogató magyarok. A kanadaiak nem is nagyon értették, mi történik, hiszen óriási verést mértek ránk. Ilyen egy igazi szurkolótábor.
forrás: Krisztian Horvath Youtube csatorna
Magyarország – Szlovénia 1:4 (2010, divízió 1-es világbajnokság)
2010-ben abban a reményben utaztunk Ljubjanába, hogy sikerül visszajutni az elitbe. Minden mérkőzésünket megnyertük, aztán jött a szlovénokkal való utolsó, mindent eldöntő mérkőzés. A szlovénok sokkal jobban kezdték a meccset, egy kapushiba után pedig máris vesztésre álltunk. Szerencsére hamar jött az egyenlítés, Sille Tamás lövésébe Vas Márton ért bele. A második harmadban rengeteg buta kiállítást szedtünk össze, ami megbosszulta magát. Előbb Krajnc, majd Rok Ticar szerzett gólt emberelőnyös helyzetből. Az utolsó harmadban ugyan mutattunk életjeleket, de sajnos a szlovénok szereztek gólt, Jan Muršak állítota be a 4-1-es végeredményt. Ezzel eldőlt a feljutás sorsa is.
forrás: Krisztian Horvath Youtube csatorna / Sport 1
Magyarország – Olaszország 3:4 (2011, divízió 1-es világbajnokság)
2011-ben hazai rendezésű világbajnokságot rendeztünk a Papp László Sportarénában, az utolsó mérkőzést az olaszok ellen játszottuk. A tét nagy volt, hiszen amelyik csapat nyer, az feljut a legjobbak közé. Az olaszok kezdték jobban a mérkőzést, Michael Souza egy kipattanó korongot vágott be a kapuba. Nem sokkal később növelni tudták az előnyüket, az egyik legeredményesebb játékosuk, Giulio Scandella hatalmas gólt szerzett. Jött is a kapuscsere, Hetényi Zoltánt Szuper Levente váltotta. Ezután megszületett a szépítő gólunk, egy kettős emberelőnyt sikerült kihasználni, a gólszerző pedig Ladányi Balázs volt. A harmadot azonban nem tudtuk kibírni további kapott gól nélkül, Giulio Scandella második találatával az olaszok 3-1-el mentek a szünetre. A második harmadban aktívabbak voltunk, és Sikorcin Ladislav egy kipattanóból szerezte meg a csapat második gólját. A harmadik harmad vége felé Sofron István vitte végig a jobbszélen a korongot, majd a bal szélen érkező Vas Mártonnak passzolt, aki bevágta az egyenlítő gólt. Drámai mérkőzés volt ez, hiszen csak a hosszabbításban dőlt el a feljutás sorsa. Sajnos egy áthúzódó emberelőnyt kihasználtak az olaszok, Armin Helfer bődületes góljával eldőlt a mieink sorsa.
forrás: Krisztian Horvath Youtube csatorna / Sport 1
Magyarország – Olaszország 1:2 (2013, divízió 1-es világbajnokság)
2013-ban ismét otthon rendezhettük meg a Divízió 1/A-s világbajnokságot. Nem rejtettük véka alá, hogy célunk a feljutás volt. Amikor Dél-Koreától szétlövésekkel kikaptunk, páran elkezdtek kételkedni a sikeres szereplésben, de a következő meccsen meglepetésre megvertük a kazahokat, így újra éltek a remények. Az Olaszország elleni találkozó a két évvel ezelőttihez hasonlóan újra sorsdöntő lett, egy győzelemmel bebiztosíthattuk volna a feljutást. Hiába voltak helyzeteink, a vezető gólt mégis az olaszok szerezték meg. Szerencsére még az első harmadban sikerült kiegyenlíteni Mihály Árpád kékvonalas bombájával. A második harmad nem hozott gólt egyik csapatnak sem. A záró harmadban mi voltunk aktívabbak, de ahogy a mondás tartja: ha nem adsz, akkor kapsz. Ez pedig újra megpecsételte a sorsunkat, nem sikerült a feljutás.
forrás: IIHF hivatalos Youtube csatorna
Magyarország – Nagy-Britannia 2:3 (2018, divízió 1-es világbajnokság)
2018-ban harmadik alkalommal rendeztünk világbajnokságot, egyértelmű célkitűzéssel. Kaotikus torna volt ez, hiszen óriási körbeverések születtek, így még az utolsó mérkőzések előtt sem lehetett tudni, hogy melyik két csapat jut fel a legjobbak közé. Utoljára Nagy-Britannia ellen léptünk jégre, a feljutáshoz egy rendes játékidőben megszerzett győzelem kellett. Jól kezdtünk, hiszen mindjárt kihasználtunk egy emberelőnyt, amelyet Chris Bodó értékesített. Az eredményt aztán sikerült sokáig tartani, ráadásul a harmadik harmad elején növeltük az előnyünket Erdély Csanád szemfüles találatával. Az utolsó tíz perc viszont nem úgy alakult, ahogy azt reméltük. A britek erőre kaptak, és megszerezték az első góljukat. Az utolsó három perc szinte hektikus pillanatokat hozott. A britek emberelőnyben játszottak, de Hári János ugrott ki, akit közvetlenül a brit kapu előtt gáncsoltak el. A bíró büntetőt ítélt, végleg el lehetett volna dönteni az eredményt, Hári azonban hibázott. Az utolsó percen belül a britek lehozták a kapust, és jócskán beszorítottak minket a harmadunkba. Sikertelenül próbáltuk kiütni a korongot, ami végül azzal járt, hogy 15 másodperccel az összecsapás vége előtt kiegyenlített a vendég csapat. A rendes játékidő letelt, ezzel pedig eldőlt, hogy a britek jutnak fel, hiszen nekik elég volt az egy pont is. A hosszabbítást meg lejátszották a felek, majd végül következtek a büntetők, ahol a becsületbeli győzelem sem jött össze. Ez azt jelentette, hogy három rendezés alatt mindháromszor elbuktuk a feljutást.
forrás: IIHF hivatalos Youtube csatorna
BELÉPŐJEGYES ÉS UTAZÁSI KÍNÁLATUNK A MAGYAR VÁLOGATOTT VILÁGBAJNOKI MÉRKŐZÉSEIRE